Hry IX. zimní olympiády dětí a mládeže ČR 2020 byly ukončeny

24. ledna 2020 Mgr. René Zeithaml

I závěrečný den Her IX. zimní olympiády dětí a mládeže ČR 2020 v Karlovarském kraji přinesl výpravě Plzeňského kraje zlatou medaili. Získala ji ve snowboardingu Vanessa Volopichová. Konkrétně ovládla slopestyle mladších dívek, na který se specializuje. Je to její nejsilnější disciplína, což bylo také na sjezdovce Pod Zámečkem ve skiareálu Klínovec vidět. Vanessa se tak stala nejúspěšnější sportovkyní Plzeňského kraje, jelikož výše zmíněnou zlatou medaili přidala ke zlaté medaili, kterou získala ve snowboardcrossu a také ještě přidala čtvrté místo v paralelním slalomu.

Ve svatostánku karlovarské Energie v KV Areně začal v 18:00 hodin medailový a zároveň závěrečný ceremoniál. Nejprve byly předány cenné kovy nejúspěšnějším sportovcům ze středečního a čtvrtečního dne. Po všech oficialitách byla stažena olympijská vlajka, kterou následně předali zástupci Karlovarského kraje do rukou budoucího pořadatele Her X. letní olympiády dětí a mládeže ČR 2021 – Olomouckému kraji, kam se „olympiáda“ vrací přesně po deseti letech.

Celkově pak mladí sportovci Plzeňského kraje získali šest zlatých medailí (Vanessa Volopichová 2x, Antonín Svoboda 2x, Kryštof Ruža, Nicole Zemanová), jednu stříbrnou (Karolína Šperlová) a jednu bronzovou (David Kasl). Nejúspěšnějším sportem krajské výpravy byl snowboarding.

V celkovém hodnocení krajů se Plzeňský kraj umístil na 12. místě. V bodování krajů byl nejúspěšnější Liberecký kraj, který zároveň také získali nejvíce cenných kovů.

Plzeňský kraj děkuje za reprezentaci všem mladým sportovcům a jejich trenérům.


Galerie