Krajský půlmaraton Plzeňského kraje propojí svět hendikepovaných sportovců s běžci závodu

obrazek
14. února 2020 09:20, aktualizováno 24. února 2020 10:49, Mgr. Marie Mourová

Letošní Krajský půlmaraton přináší zajímavé propojení světa zdravých běžců a hendikepovaných sportovců. V areálu Škodalandu bude pro všechny návštěvníky připraven speciální program, který je zavede do světa hendikepu a také se letos zapojí první hendikepovaný půlmaratonec.

Krajský půlmaraton pro letošní 6. ročník rodinného závodu, který se uskuteční 18. dubna v areálu Škodaland, získal nového partnera, firmu PEŠEK Machinery. Ta do letošního závodu přivádí organizaci Cesta za snem, která pomáhá lidem s postižením integrovat se zpět do normálního života. Tato unikátní spolupráce umožní propojit dva dosud ne zcela souznící světy, a to svět zdravých běžců se světem hendikepovaných sportovců.

V areálu Škodaland bude připraveno několik unikátních trenažérů, které umožní návštěvníkům akce vyzkoušet si, jak hendikepovaní sportovci jezdí na handbiku, běžkách či jaké to je řídit speciálně upravené auto pro vozíčkáře. „Chtěli bychom vyzvat návštěvníky akce, aby si nejen trenažéry vyzkoušeli, ale také aby poměřili s našimi hendikepovanými sportovci síly v závodu O pohár firmy PEŠEK Machinery,“ vyzývá Heřman Volf z organizace Cesta za snem. Sám Heřman Volf se také zapojí do samotného závodu. Uvnitř areálu na okruhu bude plnit trasu půlmaratonu na vozíku s trekingovými holemi. „Do závodu na okruhu se také mohou zapojit další hendikepovaní a společně poměříme čas půlmaratonu s běžci na trase. Je to pro nás zajímavá možnost propojit tyto dvě komunity,“ dodává Volf.

Zároveň bude během půlmaratonu probíhat další zábavný program pro malé i velké, laserová biatlonová střelnice, mobilní lanový park, obří šipky, preventivní aktivity složek IZS, malování na obličej, mobilní fyzioterapie, sportovní doplňky a poradenství a mnoho dalšího. Atmosféru běžeckého dne zpříjemní Milan Peroutka s kapelou Perutě. Běžci a fanoušci v Dobřanech se pak mohou těšit na vystoupení Michala Šindeláře.

V době konání půlmaratonu bude od 9:50 do 13:00 hodin omezen provoz v obcích Plzeň-Bory, Litice, Šlovice, Dobřany, Lhota a Valcha. Zároveň dojde k omezení provozu linek MHD č. 21 a 26, a spojů 44 a 51 linky č. 450660 dopravce ČSAD autobusy Plzeň a.s. Běžci mohou využít parkoviště v zahradě areálu Škodaland, pro další návštěvníky pak bude přístupné parkoviště u Západočeské univerzity v Univerzitní ulici se zajištěnou kyvadlovou dopravou k areálu Škodaland a zpět.