Krajský půlmaraton Plzeňského kraje v roce 2022 bude!

obrazek
20. října 2021 14:10, Helena Kapicová DiS.

Půlmaratonci odstartují svých 21 km v 10 hodin od areálu Škodaland. Ti, které neláká výzva půlmaratonské trati, mohou běžet Krajskou desítku o délce 9,59 km nebo Krajskou pětku o délce 5,85 km. Běžci, kteří mají týmového ducha, mají možnost se zaregistrovat do týmových běhů. Děti zase mohou závodit přímo v areálu na kratších tratích rozdělených podle věku.

Organizátoři závodu připravují také zajímavé ceny. Kromě ocenění vítězů jednotlivých kategorií proběhne Soutěž o nejlepšího běžce Plzeňského kraje. První tři nejrychlejší běžci mezi muži a ženami, kteří se prokážou trvalým pobytem v Plzeňském kraji, získají výhru ve výši deset, pět a tři tisíce korun. V závěru celého dne se uskuteční slosování startovních čísel o věcné ceny od partnerů. V cíli každý běžec obdrží unikátní pamětní medaili.

Na trati půlmaratonu nebudou chybět Plzeňští Tempo Makers v roli vodičů na časy 1:30 až 2:15. A právě ve spolupráci s vodiči budou i pro 7. ročník krajského půlmaratonu připraveny společné jarní tréninky. Na ty není nutná registrace a vstup je zdarma!

V zázemí areálu Škodaland si návštěvníci akce budou moci užít i doprovodný zábavný program.
Pro aktuální dění sledujte webové stránky http://pulmaraton.plzensky-kraj.cz nebo Facebook Krajského půlmaratonu Plzeňského kraje.