25. února 2020 Petra Jarošová

Plzeňský kraj letos podpoří činnost jednotek sborů dobrovolných hasičů obcí celkem částkou 16 800 000 Kč.  Dotační program „Podpora jednotek sborů dobrovolných hasičů obcí Plzeňského kraje v roce 2020“ zahrnuje tyto dotační tituly:

• „Příspěvek na nákup nového dopravního automobilu“
• „Příspěvek na rekonstrukci cisternové automobilové stříkačky“
• „Příspěvek na nákup nové cisternové automobilové stříkačky“
• „Příspěvek na opravy cisternové automobilové stříkačky většího rozsahu“
• „Příspěvek na opravy menšího rozsahu u cisternové automobilové stříkačky nebo rychlého zásahového automobilu“
• „Příspěvek na nákup přetlakových dýchacích přístrojů“
• „Příspěvek na vybavení a opravy neinvestiční povahy“

Obce mohou podávat žádosti o dotace na činnost jednotek sborů dobrovolných hasičů do 15. 4. 2020. Finanční podpora z tohoto programu může být poskytnuta pouze obci, která je zřizovatelem JSDHO zařazené do plošného pokrytí území Plzeňského kraje jednotkami požární ochrany. Dotace bude poskytnuta pouze pro odborně a personálně způsobilé JSDHO.

Podmínky pro poskytnutí dotace a žádosti naleznete v systému eDotace na odkazu zde: https://dotace.plzensky-kraj.cz/section/dotacnititul/item/