Registrace na Půlmaraton Plzeňského kraje jsou v plném proudu!

obrazek
23. ledna 2024 13:56, Helena Kapicová DiS.

Už po deváté odstartuje jedna z největších sportovních událostí regionu – Půlmaraton Plzeňského kraje. Běžci se na start závodu postaví v sobotu 27. dubna 2024. Zázemí bude tradičně v areálu Škodaland v Plzni.

Certifikovaná trať půlmaratonu

Velmi náročná trať půlmaratonu vede z areálu Škodaland přes Litice, Šlovice, Dobřany a Lhotu zpět k vodní nádrži České údolí. Tato certifikovaná trať se stala oblíbeným závodem mnoha příznivců běhu. Dokladem toho je například účast naší současné nejlepší vytrvalkyně Marcely Joglové v roce 2017, kdy vítězstvím na tomto závodě vlastně neoficiálně odstartovala svoji skvělou běžeckou kariéru.

Netroufáte si na půlmaraton? Zkuste kratší tratě.

Pro ty, kteří nemají dost natrénováno na celou délku půlmaratonu, jsme připravili kratší tratě - Krajskou desítku, Krajskou pětku, Týmový běh a Dětské běhy.
K registraci funkční triko a čelenka
V rámci registračního formuláře si můžete zakoupit funkční triko a čelenku Alisy. Tyto produkty Vám zaručí maximální komfort a spokojenost, splňují profesionální sportovní požadavky a navíc jsou vyrobené v České republice.

Dětské běhy jsou u nás zdarma a pro každé dítě máme navíc dárek!
Dětské běhy zůstávají i letos ZDARMA. Připraveny jsou tratě od 100 do 800 metrů. Pořadatelé navíc zvýšili kapacitu ve všech kategoriích z 50 na 60 dětí. Každý dětský účastník navíc obdrží v cíli za svůj statečný výkon malou pozornost. Nejlepší z kluků a holek v každé kategorii se mohou těšit na krásné ceny od Plzeňského kraje a partnerů závodu.

Bohatý doprovodný program pro celou rodinu
Půlmaraton Plzeňského kraje také láká na bohatý doprovodný program. Všichni příznivci běhu si tak mohou užít v areálu Škodaland v Plzni skvělou zábavu, ale i bohaté občerstvení. Organizátoři akce si pro návštěvníky připravili vystoupení oblíbené plzeňské skupiny SEMTEX. Děti se mohou vyřádit na obří překážkové krokodýlí dráze a chybět nebude ani vysoká horolezecká stěna, malování na obličej a nafukovací hrad. Představí se také složky Integrovaného záchranného systému.

Speciální trenažery pro hendikepované

Součástí Půlmaratonu Plzeňského kraje bude také nezisková organizace „Cesta za snem“. Návštěvníci budou mít příležitost si na speciálních trenažerech vyzkoušet, jak sportují hendikepovaní lidé. Cílem této akce je projit svět zdravých a hendikepovaných sportovců.

S Diakonií Západ pomůžeme dětem z pěstounských rodin

Také letos na Půlmaratonu Plzeňského kraje podpoříme dobrou věc. Ve spolupráci s Diakonií Západ v rámci projektu "Voda pomáhá" přispěje Plzeňský kraj na prázdninové pobyty dětí z náhradní rodinné péče. Přispět ale může kdokoli tak, že si zakoupí lahev vody přímo na stánku Diakonie Západ. Pobytový tábor bude zaměřen na seberozvoj s terapeutickým přesahem. Na stanovišti Diakonie Západ se návštěvníci budou moci seznámit s tématem náhradní rodinné péče. V zázemí akce bude rovněž i nízkoprahový Klub pro děti a mládež s pojízdnou klubovnou, aktivitami pro děti a benefičním prodejem cukrové vaty i originálních výrobků.
Spolek „Maminy s rakovinou“ a osvěta v boji proti rakovině prsu
Svůj prodejní stánek bude mít na akci i spolek „Maminy s rakovinou“. Zaměřují se na pomoc onkologicky nemocným maminkám napříč všemi druhy nádorových onemocnění, včetně těch méně známých či vzácných. Navíc všem ženám na maketách ňader ukáží techniky samovyšetřování prsu.

V Dobřanech FAN zóna s DJ Petrem Berkou

V Dobřanech na náměstí T.G. M. se všichni účastníci půlmaratonu mohou těšit na skvělou atmosféru. Právě v tomto místě se závod láme do své poloviny. DJ Petr Berka zahraje běžcům a fanouškům ty největší hity a zároveň průběh městem bude i moderovat.
Registrace a aktuální informace k akci naleznete na webových stránkách závodu. www.pulmaraton-pk.cz


Galerie