Až do konce prosince jsou registrace cenově nejvýhodnější!

obrazek
01. prosince 2023 09:13, aktualizováno 07. prosince 2023 11:51, Helena Kapicová DiS.

Už po deváté odstartuje jedna z největších sportovních událostí regionu – Půlmaraton Plzeňského kraje. Běžci se na start závodu postaví v sobotu 27. dubna 2024. Zázemí bude tradičně v areálu Škodaland v Plzni.

Certifikovaná trať půlmaratonu s náročným stoupáním hned v úvodu vede přes Litice, Šlovice, Dobřany a Lhotu zpět k vodní nádrži České údolí. Tato trasa je navíc velmi členitá a pestrá se zajímavým profilem. Na výběr jsou však i další běhy - Krajská desítka, Krajská pětka, Týmový běh a Dětské běhy. „Půlmaraton Plzeňského kraje má hned několik bonusů. Jedním z nich je trasa závodu, která vede po uzavřené komunikaci, zajistíme tím maximální bezpečnost závodníků“, říká hejtman Rudolf Špoták.

Registrovat se můžete na webových stránkách závodu už od 1. prosince 2023. Opět platí pravidlo, že v první fázi - do 31. 12. 2023 - je startovné finančně nejvýhodnější, a to od 400 Kč.
V rámci registračního formuláře si můžete rovněž zakoupit funkční triko a čelenku Alisy. Tato trika zaručí maximální komfort a spokojenost. Produkty splňují profesionální sportovní požadavky a navíc jsou vyrobené v České republice.

Dětské běhy zůstávají ZDARMA. Připraveny jsou tratě od 100 do 800 metrů. Pořadatelé navíc zvýšili kapacitu ve všech kategoriích z 50 na 60 dětí. Každý dětský účastník navíc obdrží v cíli za svůj statečný výkon malou pozornost. Nejlepší z kluků a holek v každé kategorii se mohou těšit na krásné ceny od Plzeňského kraje a partnerů závodu.

Půlmaraton Plzeňského kraje také láká na bohatý doprovodný program. Všichni příznivci běhu si tak mohou užít v areálu Škodaland v Plzni skvělou zábavu, ale i bohaté občerstvení. Připraveny budou atrakce pro děti, představení složek IZS i hudební program. V Dobřanech opět vyroste FAN zóna.
Galerie