Součástí doprovodného programu bude projekt 7 Statečných

obrazek
18. března 2022 08:37, aktualizováno 08:38, Mgr. René Zeithaml

V rámci půlmaratonu se také uskuteční unikátní sportovně benefiční akce CzechTourismu 7 Statečných neziskové organizace Cesta za snem.

Šestý ročník benefičního závodu bude probíhat na simulátorech para-cyklistiky handibike. Návštěvníci společně vytvoří tým Plzeňského kraje, jeden ze sedmi statečných týmů letošní sezóny.

Cílem sportovní výzvy je zdolat trasu 111 km v co nejkratším čase. K tomu účastníkům poslouží čtyři stacionární simulátory handbike s reálnými video trasami, sestavenými z cyklostezek a cyklotras z jednotlivých krajů České republiky.

Zájemci o účast na projektu se na handbike trenažérech budou střídat a kilometry budou najíždět společně jako tým. To, co účastník uvidí na obrazovce tabletu svého stroje, bude pro obecenstvo promítáno na obrazovkách. Kromě zajímavého sportovního zážitku se tak můžete inspirovat krásami a rozličností cyklostezek v jednotlivých krajích.

Všichni rádi soutěžíme, porovnáváme si síly, motivujeme se navzájem a společné přátelské zápolení nás baví a posouvá naše možnosti. V tomto projektu ale nejde o soupeření. Společně táhneme za jeden provaz. Náš pohyb a účast pomáhá dětem z dětských domovů získat vybavení pro sport a aktivní volný čas.

Parterem projektu, který má za cíl sportem a společným pohybem spojovat společnost a pomáhat dětem, se i v letošním roce stal Plzeňský kraj. Připojit se k projektu a přiložit ruku k dílu může každý. Trenažéry jsou plně bezbariérové, bezpečné a vhodné jak pro lidi s handicapem, tak pro lidi bez handicapu, seniory i děti. Společně dokazujeme, že sport nás spojuje, společně pomáháme.

Více informací o projektu 7 Statečných se dozvíte na www.cestazasnem.cz.