Voda pomáhá

obrazek
11. března 2020 09:06, aktualizováno 29. dubna 2020 09:36, Mgr. Marie Mourová

V sobotu 18. dubna se uskuteční již 6. ročník rodinného závodu Krajský půlmaraton, který i letos přináší řadu aktivit. Jednou z nich je podpora Stacionáře Plamínek v Merklíně nákupem vody pro běžce v rámci charitativní kampaně Diakonie Západ „Voda pomáhá“. Plzeňský kraj tak podpoří Stacionář Plamínek v Merklíně prostřednictvím projektu částkou 19 440 korun.

Každoročně zajišťuje Plzeňský kraj pro běžce mimo jiné také vodu na občerstvovací stanice a do areálu, kde akce startuje. Právě voda je prostředníkem pomoci Stacionáři Plamínek v Merklíně. Hlavním cílem projektu je zajistit bezbariérovost budovy v Kostelní ulici v Merklíně, ve které poskytuje Diakonie Západ službu denního Stacionáře Plamínek pro osoby s postižením a je zde také pracoviště terénní pečovatelské služby Jubilata pro osoby potřebující péči. V rámci projektu bude vybudován bezbariérový přístup do budovy přes nevyužívaný průjezd a přístavba výtahu, který bude obsluhovat celou budovu. Kromě toho budou bezbariérově upraveny i koupelny pro uživatele služeb.

Pod symbolickým heslem „vytáhni se s výtahem“ budou moci běžci též sami podpořit charitativní projekt koupí vody přímo ve stánku Diakonie Západ v areálu.

Díky tobě a dalším dobrovodům jsme schopni pomáhat právě teď a tady v České republice.

Děkujeme!

www.vodapomaha.cz