Základní informace o půlmaratonu

obrazek
10. ledna 2023 12:29, Mgr. René Zeithaml

Certifikovaná trať půlmaratonu
Velmi náročná trať půlmaratonu vede z areálu Škodaland přes Litice, Šlovice, Dobřany a Lhotu zpět k vodní nádrži České údolí. Tato certifikovaná trať se stala oblíbeným závodem příznivců běhu. Dokladem oblíbenosti půlmaratonu je například účast naší současné nejlepší vytrvalkyně Marcely Joglové v roce 2017, kdy vítězstvím na tomto závodě vlastně neoficiálně odstartovala svoji skvělou běžeckou kariéru.

Láká vás půlmaraton, ale nemáte dost natrénováno? Zkuste kratší trasy!
Pro ty, kteří nemají dost natrénováno na celou délku půlmaratonu, jsme připravili kratší tratě - OMEXOM krajskou desítku, krajskou pětku a týmové běhy.

Dětské běhy jsou u nás zdarma, pro každé dítě máme navíc dárek!
Podporujeme zdravý životní styl dětí a právě z tohoto důvodu nevybíráme za dětské běhy peníze. Vaše ratolesti si mohou zazávodit na tratích o délce 200 m, 400 m, 600 m a 800 m. Navíc máme pro každé dítě připravenou sladkou odměnu a bavlněný batůžek.

Krásná kovová medaile pro všechny a ceny pro účastníky závodu
Tradičně máme připravené zajímavé ceny nejen pro vítěze. Kromě ocenění vítězů jednotlivých kategorií proběhne Soutěž o nejlepšího běžce Plzeňského kraje. První tři nejrychlejší běžci mezi muži a ženami, kteří se prokážou trvalým pobytem v Plzeňském kraji, získají výhru ve výši deset, pět a tři tisíce korun. V závěru celého dne proběhne slosování startovních čísel o zajímavé ceny. V cíli každý běžec obdrží unikátní kovovou pamětní medaili.

Běžecké tréninky s týmem Tempo Makers
Na trati půlmaratonu nebudou chybět Plzeňští Tempo Makers v roli vodičů na časy 1:30 až 2:15. A právě ve spolupráci s vodiči budou i pro 7. ročník Krajského půlmaratonu připraveny společné tréninky. Na ty není nutná registrace a vstup je zdarma!

Doprovodný program a skvělá kapela POPs
Kromě vystoupení oblíbené kapely POPs je připravena horolezecká stěna, bungee running – bungee basketball či rodeo býk. Nejmenší se mohou těšit na malování na obličej. V areálu bude také fotostěna, kde si každý může udělat vlastní foto. Představí se rovněž i složky Integrovaného záchranného systému, nebude chybět ani zázemí s dobrotami.

Dobřany – FAN zóna a příjemný průběh městem se skupinou SEMTEX
Zajímavé oživení pro všechny účastníky půlmaratonského závodu bude čekat tradičně i ve městě Dobřany, přes které závod vede a navíc se zde láme do své druhé poloviny. Dobřany při každém ročníku půlmaratonem žijí a připraví vždy nějaké překvapení, které závodníkům zpříjemní běh a dodá sil a energii do další části závodu. Skvělou sportovní atmosféru podpoří vystoupení kapely Semtex.

Jak a kde se registrovat?
Běžci se mohou registrovat přes naše webové stránky v sekci registrace a také přímo na místě v areálu Škodaland Plzeň 21. – 22. dubna 2023. Startovné se liší podle toho, jaký běh si vyberete, a také, v jakém termínu si registraci zakoupíte.

Krásná trika a limitované edice čelenek s logem závodu
Jako každý rok, i letos jsou pro všechny zájemce připravena originální trika s vizuálem závodu. Novinkou letošního ročníku jsou pánské a dámské čelenky, které si můžete k triku v rámci registrace zakoupit.Galerie